Nastava na daljinu

Pratite nas na Instagramu

« Siječanj 2021 »

za više, klikni na sliku

Agronomska škola Zagreb uključila se u eTwinning zajednicu škola Europe
Autor: Đurđa Šmajgl, 18. 5. 2020.

Agronomska škola Zagreb uključila se u eTwinning zajednicu škola Europe Projektom međupredmetnih tema:

ŠTIKLECI IZ ŠALICE

eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus + program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Štikleci iz šalice je projekt kojeg koordinira I. tehnička škola Tesla u partnerstvu sa još osam strukovnih škola Grada Zagreba, a svaka iz svoje domene, odnosno uže specijalnosti, obrađuje zadatak na temu kave.

Agronomska škola Zagreb svoj doprinos u projektu daje u tematskom području pod nazivom: Od zrna kave do plantaže.

Očekivani rezultati Projekta na razini strukovnih škola Grada Zagreba

1. Javni Twinspace
  2. Zainteresiranoj javnosti na Međunarodni dan kave, 1. listopada 2021. godine na zajedničkom okupljanju svih sudionika projekta u I. tehničkoj školi Tesla predstaviti rezultate projekta
  3. Prezentirati projekt na međunarodnom sajmu inovacija AGRO ARCA u listopadu 2021. godine

Koordinatorica projekta za Agronomsku školu Zagreb mr. sc. Lada Piljac-Kosović

Nositelji aktivnosti su:

• Ivica Marinić, dipl. ing. agr. - ravnatelj
  • Latinka Marinić, dipl. ing. agr., Vilara Pavlović, dipl.ing. agr., Lucija Baškarić, dipl. ing. agr.  - nastavnice strukovnih predmeta
  • Učenici navedenih strukovnih usmjerenja uključeni u projektne aktivnosti

Agronomska škola Zagreb međusobnim povezivanjem odgojno-obrazovnih područja i nastavih tema strukovnih nastavnih predmeta i djelatnosti sekcija UZ „Pušlek“ razvija interes za šire međupredmetne ciljeve.

Početak projekta: 28. veljače 2020.

Očekivani rezultati Projekta na razini Agronomske škole Zagreba – vidi kurikulum Škola 2020. / 2021.

Aktivnosti projekta listopad - studeni 2020.

• Realizirana aktivnost na razini strukovnih škola Grada Zagreba
    • Zadatak za učenike broj 1.: Kako se ispija kava u vašoj školi?
    • Dokumentiranje fotografiranjem „ … kako se u školi konzumira omiljeni nam napitak te, gdje su im omiljena mjesta, u i oko škole, za ispijanje kave“
  • Početak realizacije na razini aktivnosti Agronomske škole Zagreb
    • Praktičan rad - sjetva kave u zaštićenom prostoru
    • Učenice usmjerenja Poljoprivredni tehničar vrtlar započele su jedan od praktičnih zadataka na tematiku: kava od zrna do plantaže – sjetvom sjemena kave u zaštićenom prostoru