« Studeni 2019 »

"Jesen u Čučerju"
Autor: Đurđa Šmajgl, 24. 9. 2019.

sudjelovala na manifestaciji

„Jesen u Čučerju“

Vijeće Gradske četvrti Gornja Dubrava i Vijeće mjesnog odbora Čučerje, u suorganizaciji s Gradom Zagrebom, organiziralo je 21. rujna  tradicionalnu kulturno-umjetničku, gastroenološku, gospodarsku, sportsku i javnozdravstvenu manifestaciju Jesen u Čučerju 2019. Agronomska škola Zagreb bila je također jedna od mnogih sudionika ove manifestacije.

Učenici 3.d. razreda , strukovne kvalifikacije  Agroturistički tehničar i učenici 4.c. razreda, strukovne kvalifikacije , Poljoprivredni tehničar fitofarmaceut  su pod mentorstvom nastavnica Lucije Baškarić i Lade Piljac- Kosović vrlo uspješno predstavili i promovirali Agronomsku školu Zagreb, kao i našu UZ Pušlek. Učenici su na izložbeno-prodajnom štandu predstavili mnoge proizvode UZ Pušlek, a isto tako jedna ekipa učenika pod mentorstvom  nastavnika Ivice Samardžije i Krešimira Bertić sudjelovala je u natjecateljskom dijelu manifestacije, točnije u pripremi gulaša.

Cilj manifestacija bio je očuvanje autohtonih tradicionalnih proizvoda, njegovanje starih zanata i obrta koji, uz očuvanje kulturnih vrijednosti. Ovakvim manifestacijama se želi upotpuniti turistička ponuda grada Zagreba i Zagrebačke županije,  te naglasiti značaj razvijanja poduzetništva te promovirati učeničke zadruge i OPG-ove.

Puni pozitvnih iskustava, nadamo se pozivu organizatora ove manifestacije i iduće godine.

Pripremila:

Lucija Baškarić